Connect with us

Published

on

Akcja urzędniczego „kolędowania” od drzwi do drzwi rozpoczęła się 3 lutego, w piątek. Niestety kołobrzescy urzędnicy nie będą zbierali „co łaska”, ale co naliczono. W ten jakże bezpośredni sposób będą doręczać decyzje wymiarowe w podatku od nieruchomości na 2017 rok dla osób fizycznych. 

 

Urzędnicy ruszyli w teren 3 lutego. Decyzje podatkowe będą doręczać od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych, bo od 16.00 do 20.00. Kołobrzescy urzędnicy będą mogli zapukać do Państwa drzwi także w sobotę od godziny 10.00 do godziny 18.00.

Niektórzy kołobrzeżanie nie kryją swojego oburzenia perspektywą urzędnika pukającego do ich drzwi. – Rozumiem oszczędność wynikającą z tego, że zaoszczędzą na wysyłaniu tych decyzji, ale nie podoba mi się pomysł, żeby urzędnik nachodził mnie w domu- mówi widocznie zdenerwowany pan Przemek, który uważa, że mieszkańcy sami mogą sobie z magistratu odbierać te decyzje, kiedy chcą. Wskazuje też na inny czynnik towarzyszący takim urzędniczym odwiedzinom. – To stresujące. Sobota rano, człowiek chce się wyspać, otwieram drzwi, a tam urzędnik? Nie, to nie jest przyjemna wizja – bulwersuje się mężczyzna.

Przypomnijmy. Podatek od nieruchomości w wysokości do 100 zł należy wpłacić jednorazowo. Czas mamy do 15 marca. Tymczasem wyższe niż 100 zł kwoty można wpłacać w systemie ratalnych w terminach: do 15 marca, 15 maja, 15 września i do 15 listopada.

Termin składania deklaracji związanych z podatkiem od nieruchomości na ten rok, a także termin pierwszej raty za bieżący rok minął z końcem stycznia. Każda osoba, która nie dopełniła tego obowiązku winna to zrobić w trybie natychmiastowym.

Warto zapamiętać, że podatek od nieruchomości,  podatek rolny i podatek leśny powinniśmy uiszczać comiesięcznie, do 15 dnia każdego miesiąca.  Tymczasem podatek od środków transportowych należy zapłacić do 15 lutego ( kolejna rata płatna do 15 września).

Są dwie rzeczy pewne na świecie- śmierć i podatki. I o ile nie wiadomo, kiedy ziemska podróż się skończy, to za to wiadomo, że podatek należy wpłacać na konto bankowe, które każdy z mieszkańców Kołobrzegu znajdzie na swojej decyzji, którą do domu mu doręczą urzędnicy. Magistrat szacuje, że urzędnicy dostarczą ok. 20 tysięcy takich decyzji. Szacowane wpływy z tego tytułu do miejskiej kasy wyniosą ok.11 milionów złotych.

JH

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl