Connect with us

Published

on

W 7 kolejce rywalizowali amatorscy koszykarze ligi NBA. W Hali przy ul. Wąskiej doszło do 3 spotkań .Wszystkie pojedynki dostarczyły emocji zarówno zawodnikom jak i kibicom. Niespodzianką była porażka drużyny Megatour z Akropolisem. Relacja z parkietu poniżej.

Mecz lidera rozgrywek a outsiderem mimo dotychczasowych wyników nie zapowiadał pogromu lecz można było spodziewać się że BASKET będzie chciał sprawić niespodziankę i wygrać pierwszy mecz w sezonie. Jednak drużyna legitymująca się mianem czerwonej latarni rozgrywek przystąpiła do spotkania bez dwóch kluczowych graczy Łukasza Wichniarza i Piotra Żołnierczuka. Pierwsza kwarta i niski wynik nie zapowiadały tak dotkliwej porażki BASKETU a nawet wskazywały na wyrównany bój do końca. Lecz BALTCUS w drugiej kwarcie wrzucił piąty bieg w zdobywaniu punktów a prym w tej materii wiódł Adrian Małetko, który w cały spotkaniu aż 8 razy celnie przymierzył z za łuku i uzbierał łącznie 32 punkty. Każda kolejna minurta meczu to systematyczna ucieczka BALTICUSA rywalowi, który nie był w stanie przeciwstawić się ofensywie lidera rozgrywek. W efekcie bardzo wysokie zwycięstwo BALTICUSA, który odbił sobie ostatnią porażkę z ZETBUDEM.

BALTICUS – BASKET 84:53 (12:8,22:10,27:20,23:15)

Najlepsi strzelcy:

BALTICUS: Małetko A. 32 (8), Szafran R. 19, Kucharczyk K. 12

BASKET: Bąk M. 17, Mleczko R. 15 (5), Wiśniewski B. 8

MEGATOUR utrzymujący od początku rozgrywek solidny poziom gry przynoszący wymierne wyniki przez spotkaniem z AKROPOLISEM był uważany za faworyta. Tak też wyglądała pierwsza kwarta meczu gdzie MEGATOUR przeważa nieznacznie lecz prowadził grę i dyktował warunki na parkiecie. Druga odsłona meczu to wyrównana walka z obu stron i nieznaczne zwycięstwo AKROPOLISU ustanawiajace remis do połowy spotkania. Z przebiegu tegorocznych rozgrywek można było spodziewać się że remis po pierwszej połowie to dobra zaliczka dla MEGATOURU gdzyż AKROPOLIS w drugiej połowie grał zazwyczaj dużo słabiej. Nic jednak bardziej mylnego w tym pojedynku, po wznowieniu gry to AKROPOLIS zdecydowanie przejął inicjatywę na parkiecie i raz za razem punktowałrywala skutecznie ograniczajac jego poczynania w ataku. Natomiast MEGATOUR po przewie nie potrafił wykorzystać swojej niewątpliwej przewagi w strefie podkoszowej i w efekcie faworyt musiał przełknąć gorycz porażki a AKROPOLIS mógł cieszyć się z drugiego zwycięstwa w lidze.

MEGATOUR – AKROPOLIS 59:73 (16:13,19:22,10:18,14:20)

Najlepsi strzelcy:

MEGATOUR: Kobyliński A. 20, Żukowski P. 10, Skubisz J. 8

AKROPOLIS: Radomski R. 19 (1), Wysocki P. 16 (3), Szafulski K. 16 (1)

Mecz drużyn z górnej połowy tabeli zapowiadał się niezwykle interesująco, gdyż na boisku spotkały się drużyny z najwyższymi asppiracjami w lidze. ZETBUD po pokonaniu w ostatniej kolejce lidera ligi niewątpliwie chciał kontynuować dobrą passę i w pierwszej kwarcie czynił to bardzo skutecznie prezentując ciekawy basket na parkiecie. ŻULICKI w tej części gry był drużyną wyraźnie gorzej zorganizowaną i popełniającą większą liczbę błędów. Jak się okazało w dalszej części meczu były to miłe złego początki, gdyż od drugiej kwarty role odwróciły się o 180 stopni i to ŻULICKI zaczął dominować głównie za sprawą Grzegorza Arabasa (35 pkt. 5×3) i Pawła Sumińskiego (22 pkt. 2×3), którzy tego dnia byli nie do zatrzymania dla obrony rywala. ZETBUD totalnie stanął po pierwszej kwarcie i w żaden sposób nie przypominał drużyny z pierwszych minut meczu, czy ostatnich zwycięskich spotkań. Nie da się ukryć, że gdyby nie postawa Pawła Jasińskiego (36 pkt. 5×3) ZETBUD doznałby bardzo wysokiej porażki, a tak trzeba przyznać że wymiar kary za postawę tej ekipy byl najniższy z możliwych.

ŻULICKI CENTRUM OGRODNICZE – ZETBUD 84:70 (19:24,22:14,23:14,20:18)

Najlepsi strzelcy:

ŻULICKI: Arabas G. 35 (5), Sumiński P. 22 (2), Satro K. 13 (1)

ZETBUD: Jasiński P. 36 (5), Wasilewski P. 11 (2), Stelmaszyk P. 9

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kołobrzeg

Modelarski Mistrz Polski znów w Kołobrzegu

Published

on

Modelarski Mistrz Polski znów w Kołobrzegu

Marcin Bielecki został Mistrzem Polski w standardach rakiet na wysokość lotu. Reprezentant pracowni modelarskiej RCK im. Z. Herberta w Kołobrzegu wywalczył ten ważny tytuł podczas Mistrzostwa Polski w modelarstwie Kosmicznym.
Zawody zrobiły się w dniach 24-27 września na lotnisku Lisie Kąty obok Grudziądza. To pewne z najważniejszych lokalnych wydarzeń modelarskich w bliskim świecie. Modelarze startowali tam w siedmiu dyscyplinach rakietowych zaś w walce wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z wszelkiej Polski.

Modelarstwo kosmiczne to dziedzina modelarstwa lotniczego, która budzi się budową latających modeli rakiet, a innych pojazdów kosmicznych. Pojazdy takie są najczęściej napędzane silnikami rakietowymi na paliwo stałe.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Anna Hrycyk mistrzynią Polski

Published

on

Anna Hrycyk mistrzynią Polski

Kolejny ogromny sukces kołobrzeskiego sportu i marzenie jednej z zawodniczek spełniło się w ubiegły piątek, czyli 25 września podczas 52 Mistrzostw Polski U18. Tym razem złoto zdobyła biegaczka Anna Hrycyk, czyli zawodniczka KMKL Sztorm Kołobrzeg. Młoda mistrzyni wywalczyła sobie pierwsze miejsce w biegu na 3000 metrów.  Sukces jest tym bardziej wyjątkowy, ponieważ zawodniczka trenująca pod okiem trenera Kazimierza Żuromskiego jako jedyna uczestniczka ogólnokrajowych zawodów zdołała przełamać magiczną barierę 10 minut. Anna Hrycyk pokonała konkursowy dystans w czasie 9.59,93, co pozwoliło jej spokojnie zająć zaszczytne pierwsze miejsce. Warto również wspomnieć, że nasza młoda biegaczka nie dała najmniejszych szans wszystkim swoim rywalkom wyprzedzając je ze sporym zapasem czasowym. Zawodniczka, która zajęła drugie miejsca, czyli Patrycja Rębisz reprezentującą klub Victoria Racibórz pojawiła się na mecie dopiero 5 sekund później niż złota Anna Hrycyk. Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Sanepid poszukuje uczestników mszy

Published

on

Sanepid poszukuje uczestników mszy

Z dnia na dzień rośnie liczba osób zarażonych wirusem Covid-19 a każda kolejna doba niesie ze sobą kolejny niechlubny rekord liczby zarażonych. Niestety z naszych ustaleń wynika, że jedna z takich osób, u której potwierdzono dodatni wynik testu na koronawirusa w dniu 25.092020 (czyli w ubiegły piątek) brała udział w Mszy Świętej odprawianej z Bazylice Katedralnej pod wezwaniem. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu. W związku z możliwością przeniesienia wirusa na innych uczestników mszy Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny prosi o jak najszybszy kontakt wszystkie osoby, które tego dnia brały udział we wspomnianej Mszy Świętej o godzinie 8:00. Zgłoszenia przyjmowane są jak zawsze przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną za pomocą stworzonego specjalnie na potrzeby pandemii całodobowego telefonu alarmowego. Numer pod który należy dzwonić to 694 493 755. Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny prosi zarówno o zachowanie spokoju jak i niebagatelizowanie całej sytuacji.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl