KOTWICA TŁEM DLA KŁODZKA

W 18 kolejce I ligi koszykarze Kotwicy rozegrali mecz w Kłodzku. Kołobrzescy kibice liczyli, że po dobrym występie przeciw GKS Tychy zespół powalczy o komplet punktów z outsiderem. Reczywistość okazała się inna.

Zetkama Doral rozegrała jeden z najlepszych meczów w tym sezonie i zdecydowanie pokonała kołobrzeżan. Wygląda na to, że zespół z Kłodzka powtarza scenariusz z poprzedniego sezonu, kiedy to po słabym początku, w drugiej części rozgrywek był groźny dla najlepszych, co zaowocowało utrzymaniem w lidze. Czy teraz będzie podobnie?

Gospodarze od początku narzucili Kotwicy swój styl gry i od pierwszych minut szybko powiększali prowadzenie. W drugiej części meczu kołobrzeżanie zbliżyli się na  6 punktów, ale miejscowi zanotowali dwie z rzędu akcje 2+1 i na przerwę schodzili z 13-to punktową przewagą.

Niewiele zmieniło się w drugiej połowie. Goście nadal słabo bronili, a do tego wysocy Kotwicy mieli kłopoty z faulami. Przy nieobecności Pawła Pawłowskiego (choroba), miało to bezpośredni wpływ na dominację gospodarzy na tablicach. W dodatku miejscowi zagrali na znakomitej skuteczności – m.in. trafili aż 14 „trójek”.

Po trzech kwartach wynik meczy był praktycznie przesądzony (70:52) i w ostatniej części meczu trener Blechacz zdecydował o większym udziale w grze zmienników. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką porażką Kotwicy 99:65.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko – Kotwica Kołobrzeg 99:65 (26:14, 20:19, 24:19, 29:13)

Zetkama Doral: M. Bluma 21, M. Lipiński 14, R. Wojciechowski 14, M. Sanny 12, M. Kowalski 11, A. Leńczyk 10, M. Kasiński 10, M. Kliniewski 5, M. Weiss 2
Kotwica: Ł. Bodych 21, A. Suliński 11, P. Dzierżak 10, D. Grujić 8, G. Dobriański 7, P. Przyborowski 5, K. Rduch 1, D. Neumann 1, K. Hanke 1

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
polecane posty
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x