Connect with us

Published

on

Brazylijskie jiu-jitsu to, mówiąc w dużym uproszczeniu, połączenie judo, zapasów i tradycyjnego jiu-jitsu. W prostej linii dyscyplina ta wywodzi się od judo, z tym, że brazylijskie jiu-jitsu rozwinęło walkę w parterze.
W mieście nad Parsętą z powodzeniem tą nietypową dyscyplinę walki trenuję wielu kołobrzeżan. Jednak ten jeden z lepszych ma już na swoim koncie nie jedno mistrzostwo. Mowa o Eugeniuszu Barańskim, który mimo swojego wieku udowodnił to, że na rozpoczęcie treningu w danej dyscyplinie nie jest nigdy za późno. Ciężką pracę i pot na treningach przełożył zdobyciem Mistrza Europy w kategorii czarnych pasów Masters 5. Dołożył do tego brązowy krążek w kategorii open w tych prestiżowych zawodach. Mistrzostwa Europy IBJJF po raz kolejny odbyły się w stolicy Portugalii – Lizbonie. Kołobrzeżanin wystartował w kategorii czarne pasy – 82,3kg Masters 5. Zawodnik nie dał żadnych szans rywalom pokonując reprezentantów takich krajów jak Stany Zjednoczone czy Brazylia. W walce finałowej pokonał reprezentanta klubu Rodrigo Pinheiro BJJ – Timothy Michaela Morissa. Aby tego mało Barański wystartował również w kategorii open masters 5 czyli bez ograniczeń wagowych zdobywając brązowy medal. –

„Jiu Jitsu jest sportem zespołowym, mimo tego ze na matę do walki wychodzisz sam, ale bez kolegów z którymi trenujesz nie osiągnął by nic, dlatego dziękuję kolegom z Ustronia Morskiego oraz Bersekers Team Kołobrzeg z którymi mam zaszczyt trenować. – dodał po wygranych walkach E. Barański. ”

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kołobrzeg

Modelarski Mistrz Polski znów w Kołobrzegu

Published

on

Modelarski Mistrz Polski znów w Kołobrzegu

Marcin Bielecki został Mistrzem Polski w standardach rakiet na wysokość lotu. Reprezentant pracowni modelarskiej RCK im. Z. Herberta w Kołobrzegu wywalczył ten ważny tytuł podczas Mistrzostwa Polski w modelarstwie Kosmicznym.
Zawody zrobiły się w dniach 24-27 września na lotnisku Lisie Kąty obok Grudziądza. To pewne z najważniejszych lokalnych wydarzeń modelarskich w bliskim świecie. Modelarze startowali tam w siedmiu dyscyplinach rakietowych zaś w walce wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z wszelkiej Polski.

Modelarstwo kosmiczne to dziedzina modelarstwa lotniczego, która budzi się budową latających modeli rakiet, a innych pojazdów kosmicznych. Pojazdy takie są najczęściej napędzane silnikami rakietowymi na paliwo stałe.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Anna Hrycyk mistrzynią Polski

Published

on

Anna Hrycyk mistrzynią Polski

Kolejny ogromny sukces kołobrzeskiego sportu i marzenie jednej z zawodniczek spełniło się w ubiegły piątek, czyli 25 września podczas 52 Mistrzostw Polski U18. Tym razem złoto zdobyła biegaczka Anna Hrycyk, czyli zawodniczka KMKL Sztorm Kołobrzeg. Młoda mistrzyni wywalczyła sobie pierwsze miejsce w biegu na 3000 metrów.  Sukces jest tym bardziej wyjątkowy, ponieważ zawodniczka trenująca pod okiem trenera Kazimierza Żuromskiego jako jedyna uczestniczka ogólnokrajowych zawodów zdołała przełamać magiczną barierę 10 minut. Anna Hrycyk pokonała konkursowy dystans w czasie 9.59,93, co pozwoliło jej spokojnie zająć zaszczytne pierwsze miejsce. Warto również wspomnieć, że nasza młoda biegaczka nie dała najmniejszych szans wszystkim swoim rywalkom wyprzedzając je ze sporym zapasem czasowym. Zawodniczka, która zajęła drugie miejsca, czyli Patrycja Rębisz reprezentującą klub Victoria Racibórz pojawiła się na mecie dopiero 5 sekund później niż złota Anna Hrycyk. Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Sanepid poszukuje uczestników mszy

Published

on

Sanepid poszukuje uczestników mszy

Z dnia na dzień rośnie liczba osób zarażonych wirusem Covid-19 a każda kolejna doba niesie ze sobą kolejny niechlubny rekord liczby zarażonych. Niestety z naszych ustaleń wynika, że jedna z takich osób, u której potwierdzono dodatni wynik testu na koronawirusa w dniu 25.092020 (czyli w ubiegły piątek) brała udział w Mszy Świętej odprawianej z Bazylice Katedralnej pod wezwaniem. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu. W związku z możliwością przeniesienia wirusa na innych uczestników mszy Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny prosi o jak najszybszy kontakt wszystkie osoby, które tego dnia brały udział we wspomnianej Mszy Świętej o godzinie 8:00. Zgłoszenia przyjmowane są jak zawsze przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną za pomocą stworzonego specjalnie na potrzeby pandemii całodobowego telefonu alarmowego. Numer pod który należy dzwonić to 694 493 755. Jednocześnie Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny prosi zarówno o zachowanie spokoju jak i niebagatelizowanie całej sytuacji.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl