PO NASZEJ INTERWENCJI MIASTO PISZE DO WOJSKA O PRZEJĘCIE DROGI

Wracamy do sprawy ulicy Wiedeńskiej w Kołobrzegu. Temat poruszył nasz Czytelnik, pan Marcin. Ta położona jest na osiedlu Europejskiem, a jej mieszkańcy nie mogą doczekać się nawierzchni jezdni ani chodników.
Wszystko przez sprawy własnościowe. Otrzymaliśmy pismo od Agencji Mienia Wojskowego, w którym rzecznik prasowy Małgorzata Weber potwierdza, że działka z drogą ulicy Wiedeńskiej jest w zasobach Agencji. Jak wyjaśnia rzecznik AMW – Szczeciński Oddział Agencji w latach 2008-2014 prowadził korespondencję z zarządcą nieruchomości wspólnoty mieszkaniowej (na której usytuowane są budynki mieszkalne przy ul. Wiedeńskiej) w zakresie statusu prawnego, korzystania i utrzymania drogi dojazdowej do terenów wspólnot mieszkaniowych – wyjaśnia M. Weber. – Na wniosek zarządcy o przekazanie wymienionych wyżej działek na majątek komunalny miasta wpłynęła do Agencji informacja, że miasto nie jest zainteresowane nabyciem tych działek w istniejącym stanie zagospodarowania. Skłonne jest jedynie przejąć pas drogowy ul. Wiedeńskiej w formie nieodpłatnej i pod warunkiem uprzedniego wybudowania dróg wraz z infrastrukturą przez właściciela tj. Skarb Państwa – tłumaczy dalej rzecznik AMW.

Wcześniej w mieście usłyszeliśmy, że miasto byłoby skłonne przejąć działkę z drogą jeśli wojsko przekazałoby ją nieodpłatnie. Na to również odpowiada rzecznik AMW – Do dziś miasto Kołobrzeg nie wystąpiło oficjalnie z wnioskiem do Agencji o przejęcie tych działek. Szczeciński Oddział Agencji nie widzi przeszkód do przekazania wskazanych działek na cel publiczny. Forma przekazania (nieodpłatnie lub z bonifikatą) pozostaje do uzgodnienia – za wiedzą i zgodą organu nadrzędnego tj. Biura Prezesa AMW – pisze do nas M. Weber.

Pismo jakie otrzymaliśmy pokazaliśmy w kołobrzeskim magistracie. Efekt był natychmiastowy. Prezydent obiecał, że niezwłocznie skierowane zostanie pismo do AMW z prośbą o przejęcie gruntu. Wiadomość ta cieszy zwłaszcza mieszkańców, którym daje nadzieje na poprawienie stanu drogi w pierwszej kolejności, a w dalszej perspektywie na remont z prawdziwego zdarzenia.

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–