Connect with us

Published

on

Wracamy do sprawy ulicy Wiedeńskiej w Kołobrzegu. Temat poruszył nasz Czytelnik, pan Marcin. Ta położona jest na osiedlu Europejskiem, a jej mieszkańcy nie mogą doczekać się nawierzchni jezdni ani chodników.
Wszystko przez sprawy własnościowe. Otrzymaliśmy pismo od Agencji Mienia Wojskowego, w którym rzecznik prasowy Małgorzata Weber potwierdza, że działka z drogą ulicy Wiedeńskiej jest w zasobach Agencji. Jak wyjaśnia rzecznik AMW – Szczeciński Oddział Agencji w latach 2008-2014 prowadził korespondencję z zarządcą nieruchomości wspólnoty mieszkaniowej (na której usytuowane są budynki mieszkalne przy ul. Wiedeńskiej) w zakresie statusu prawnego, korzystania i utrzymania drogi dojazdowej do terenów wspólnot mieszkaniowych – wyjaśnia M. Weber. – Na wniosek zarządcy o przekazanie wymienionych wyżej działek na majątek komunalny miasta wpłynęła do Agencji informacja, że miasto nie jest zainteresowane nabyciem tych działek w istniejącym stanie zagospodarowania. Skłonne jest jedynie przejąć pas drogowy ul. Wiedeńskiej w formie nieodpłatnej i pod warunkiem uprzedniego wybudowania dróg wraz z infrastrukturą przez właściciela tj. Skarb Państwa – tłumaczy dalej rzecznik AMW.

Wcześniej w mieście usłyszeliśmy, że miasto byłoby skłonne przejąć działkę z drogą jeśli wojsko przekazałoby ją nieodpłatnie. Na to również odpowiada rzecznik AMW – Do dziś miasto Kołobrzeg nie wystąpiło oficjalnie z wnioskiem do Agencji o przejęcie tych działek. Szczeciński Oddział Agencji nie widzi przeszkód do przekazania wskazanych działek na cel publiczny. Forma przekazania (nieodpłatnie lub z bonifikatą) pozostaje do uzgodnienia – za wiedzą i zgodą organu nadrzędnego tj. Biura Prezesa AMW – pisze do nas M. Weber.

Pismo jakie otrzymaliśmy pokazaliśmy w kołobrzeskim magistracie. Efekt był natychmiastowy. Prezydent obiecał, że niezwłocznie skierowane zostanie pismo do AMW z prośbą o przejęcie gruntu. Wiadomość ta cieszy zwłaszcza mieszkańców, którym daje nadzieje na poprawienie stanu drogi w pierwszej kolejności, a w dalszej perspektywie na remont z prawdziwego zdarzenia.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl