Connect with us

Published

on

Wracamy do sprawy ulicy Wiedeńskiej w Kołobrzegu. Temat poruszył nasz Czytelnik, pan Marcin. Ta położona jest na osiedlu Europejskiem, a jej mieszkańcy nie mogą doczekać się nawierzchni jezdni ani chodników.
Wszystko przez sprawy własnościowe. Otrzymaliśmy pismo od Agencji Mienia Wojskowego, w którym rzecznik prasowy Małgorzata Weber potwierdza, że działka z drogą ulicy Wiedeńskiej jest w zasobach Agencji. Jak wyjaśnia rzecznik AMW – Szczeciński Oddział Agencji w latach 2008-2014 prowadził korespondencję z zarządcą nieruchomości wspólnoty mieszkaniowej (na której usytuowane są budynki mieszkalne przy ul. Wiedeńskiej) w zakresie statusu prawnego, korzystania i utrzymania drogi dojazdowej do terenów wspólnot mieszkaniowych – wyjaśnia M. Weber. – Na wniosek zarządcy o przekazanie wymienionych wyżej działek na majątek komunalny miasta wpłynęła do Agencji informacja, że miasto nie jest zainteresowane nabyciem tych działek w istniejącym stanie zagospodarowania. Skłonne jest jedynie przejąć pas drogowy ul. Wiedeńskiej w formie nieodpłatnej i pod warunkiem uprzedniego wybudowania dróg wraz z infrastrukturą przez właściciela tj. Skarb Państwa – tłumaczy dalej rzecznik AMW.

Wcześniej w mieście usłyszeliśmy, że miasto byłoby skłonne przejąć działkę z drogą jeśli wojsko przekazałoby ją nieodpłatnie. Na to również odpowiada rzecznik AMW – Do dziś miasto Kołobrzeg nie wystąpiło oficjalnie z wnioskiem do Agencji o przejęcie tych działek. Szczeciński Oddział Agencji nie widzi przeszkód do przekazania wskazanych działek na cel publiczny. Forma przekazania (nieodpłatnie lub z bonifikatą) pozostaje do uzgodnienia – za wiedzą i zgodą organu nadrzędnego tj. Biura Prezesa AMW – pisze do nas M. Weber.

Pismo jakie otrzymaliśmy pokazaliśmy w kołobrzeskim magistracie. Efekt był natychmiastowy. Prezydent obiecał, że niezwłocznie skierowane zostanie pismo do AMW z prośbą o przejęcie gruntu. Wiadomość ta cieszy zwłaszcza mieszkańców, którym daje nadzieje na poprawienie stanu drogi w pierwszej kolejności, a w dalszej perspektywie na remont z prawdziwego zdarzenia.

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl