Connect with us

Published

on

Praca bez umowy na piśmie, bez ubezpieczenia, w złych warunkach. Nie daj się wykorzystać, szukaj pomocy. 

Praca to jedna z najważniejszych płaszczyzn naszego życia. Każdy ma inny powód do tego, by chodzić do pracy.  I każdy powód jest dobry, bo nasz. Co jednak zrobić, gdy na potencjalnego pracownika czeka nie zawsze uczciwy pracodawca? Najlepszym orężem do walki z nieuczciwymi pracodawcami jest… wiedza. My właśnie ją Państwu oferujemy. Najważniejsza w pracy jest umowa i to sporządzona na piśmie. Nie warto pracować bez umowy, bo nie jesteśmy wtedy ubezpieczeni i w razie wypadku sami będziemy musieli pokryć koszty, np. pobytu w szpitalu. Poza tym, gdy już pracodawca pokaże swoje złe oblicze, mając umowę,  mamy podstawę walczyć o niewypłacone wynagrodzenie lub gdy będziemy chcieli ukarać go za stosowanie mobbingu w pracy. Bez umowy niewiele możemy zrobić. Pamiętać należy o tym, że jeśli pracodawca proponuje pracę bez umowy, może to oznaczać, że również z wypłatą wynagrodzenia może być kłopot. Tylko legalna praca zabezpiecza w pełni interesy podejmującego jakąkolwiek pracę.

W umowie powinny się znaleźć takie informacje, jak: czas trwaniaumowy, jej rodzaj (umowa o pracę,
zlecenie), godziny pracy, metoda naliczania wynagrodzenia (stawka miesięczna, godzinowa),a także precyzyjnie sformułowany zakres naszych obowiązków.

 

Warto szukać pracy z polecenia, ewentualnie sprawdzić przyszłego pracodawcę. Można też poszukać opinii na temat firmy w internecie. Warto też zapisać sobie numer telefonu do Państwowej Inspekcji Pracy. Tam możemy uzyskać bezpłatną poradę, a także złożyć skargę na nieuczciwego pracodawcę.
Owocnej pracy  i uczciwego pracodawcy życzymy!

Joanna Hramitko

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tamara
tamara
5 lat temu

A bywa i tak, z szef zmusza pracownika aby… pożyczkę dlań zaciągnąl, Uwaga: takich przypadków jest mnóstwo!

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl