Connect with us

Published

on

Większy nadzór, niższe zarobki batem na komorników?

Nikt chyba nie zapomni afery, w której uczciwemu rolnikowi nieuczciwy, a z pewnością uparty i niedokładny komornik zabrał ciągnik i nie chciał słuchać wyjaśnień, że jego właściciel długów nie ma. Całą Polską wstrząsnęła ta historia. Jak mogło do tego dojść?-Pytali z niedowierzaniem ci bardziej naiwni. Niestety takie sytuacje do rzadkości nie należą. Nie każdy jednak zwraca się o pomoc do dziennikarza, dlatego nie każdy przypadek jest nagłośniony, a szkoda. Ministerstwo Sprawiedliwościwidząc na tym skrajnym przykładzie, że komornicy, przynajmniej niektórzy, mogą dopuszczać się zaniedbań, które mogą nawet zrujnować komuś życie, postanowiło działać. Po zmianie przepisów działania komorników będą pod większym nadzorem. Łatwiej będzie można odwołać się od jego krzywdzącej decyzji. Ułatwić roszczenia wobec nieuczciwych komorników ma fakt, że wszystkie
egzekucje mają być nagrywane. Co ważne, komornik będzie ich musiał dokonywać osobiście i w asyście policji. Nieuczciwi komornicy będą pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny dużo szybciej.

W końcu!

Joanna Hramitko

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Published

on

Bezpieczna nauka kitesurfingu z FunSurf

Z pewnością nieraz zastanawiałeś się, czy nauka kitesurfingu stanowi tak skomplikowany i trudny proces, na jaki wygląda? Od teraz możesz przekonać się o tym osobiście! Szkoła FunSurf, specjalizująca się w profesjonalnych szkoleniach kite, obala wszelkie mity dotyczące sportów wodnych, udowadniając przy tym, że kitesurfing wcale nie wymaga specjalnych umiejętności, czy też sprawności fizycznej. Czasem wystarczy odrobina chęci i motywacji, a cała reszta przebiegnie sprawnie i bez komplikacji. Oferta FunSurf obejmuje zarówno kursy, jak i obozy windsurfingowe, cieszące się coraz większą popularnością. 

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Rolety solarne – innowacja i ekologia w jednym systemie

Published

on

Rolety solarne - innowacja i ekologia w jednym systemie

Odpowiednia ilość światła słonecznego w budynku ma bezpośredni wpływ na właściwy mikroklimat w jego pomieszczeniach. Niewskazana jest zbyt mała jego ilość, jak i zbytnie nasłonecznienie. Z tego względu, sporym wyzwaniem może okazać się sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i w razie potrzeby zwiększenie lub zmniejszenie jego poziomu. Najlepszym sposobem jest założenie osłon okiennych, które mogą zapewnić skuteczną ochronę przed słońcem, a dodatkowo stanowią estetyczną dekorację okna. Rolety solarne są jedną z propozycji producentów osłon okiennych, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również stanowią ukłon w kierunku ekologii.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Published

on

Czym się charakteryzują antresole i podesty magazynowe wysokiej jakości?

Prowadzisz firmę, której działalność w jakimś stopniu związana jest ze sprzedażą i przechowywaniem produktów? Na pewnym etapie każdy magazyn okaże się za mały. Od razu warto więc zainwestować w antresole magazynowe. Jak rozpoznać te, które charakteryzuje wysoka jakość wykonania, w związku z czym będą Ci służyły przez wiele lat? Przeczytaj niniejszy artykuł, a znajdziesz odpowiedź!

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl