Connect with us

Published

on

Szkoły kształcące młodzież zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy? To jest możliwe. Właśnie umowa między Zespołem Szkół nr 1 w Kołobrzegu a Fundacją 3.0 stała się faktem. Dzięki współpracy będzie możliwość kształcenia młodzieży z  zacięciem programistycznym, a przecież wiadomo, że ten zawód jest deficytowy i w całej Polsce programiści są pilnie poszukiwani. 

Szansę na dobrą pracę z perspektywami na przyszłość zauważyła we współpracy z Fundacją Media 3.0 dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, Katarzyna Karaźniewicz -Deczyńska. Obie instytucje podpisały umowę o współpracy. Co z niej wynika? A może lepiej zapytać, czy i jak na tej umowie skorzysta młodzież szkolna?  Otóż, uczniowie będą mogli bezpłatnie wziąć udział w projekcie, w którym rozwiną pod okiem specjalistów swoje programistyczne umiejętności. Uczniowie, którzy wezmą udział w tym przedsięwzięciu wezmą udział w warsztatach i konkursach z nagrodami, a także będą mieli dostęp do portalu www.apki.org.pl i różnych materiałów dydaktycznych.

Podpisanie umowy między tymi instytucjami dotyczy realizacji projektu „Apki ++”. Pierwszy etap tej współpracy zakłada założenie klubu, który będzie skupiał młodych ludzi z Zespołu Szkół nr 1 w Kołobrzegu, którzy interesują się programowaniem. Chodzi o uczniów z 1 klasy Technikum Zawodowego nr 2, które kształci w zawodzie technik informatyk.

Z pewnością udział w takich darmowych zajęciach rozwinie umiejętności młodych ludzi i ukierunkuje na przyszłość, a także pomoże podjąć ważne decyzje dotyczące ewentualnej ścieżki zawodowej. Uczniowie będą się kształcić z programowania przy fachowym wsparciu Fundacji Media 3.0.

Projekt jest współfinansowany ze środków pochodzących z Ministerstwa Cyfryzacji.

(oprac. JH)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl