Connect with us

Published

on

Szkoły kształcące młodzież zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy? To jest możliwe. Właśnie umowa między Zespołem Szkół nr 1 w Kołobrzegu a Fundacją 3.0 stała się faktem. Dzięki współpracy będzie możliwość kształcenia młodzieży z  zacięciem programistycznym, a przecież wiadomo, że ten zawód jest deficytowy i w całej Polsce programiści są pilnie poszukiwani. 

Szansę na dobrą pracę z perspektywami na przyszłość zauważyła we współpracy z Fundacją Media 3.0 dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, Katarzyna Karaźniewicz -Deczyńska. Obie instytucje podpisały umowę o współpracy. Co z niej wynika? A może lepiej zapytać, czy i jak na tej umowie skorzysta młodzież szkolna?  Otóż, uczniowie będą mogli bezpłatnie wziąć udział w projekcie, w którym rozwiną pod okiem specjalistów swoje programistyczne umiejętności. Uczniowie, którzy wezmą udział w tym przedsięwzięciu wezmą udział w warsztatach i konkursach z nagrodami, a także będą mieli dostęp do portalu www.apki.org.pl i różnych materiałów dydaktycznych.

Podpisanie umowy między tymi instytucjami dotyczy realizacji projektu „Apki ++”. Pierwszy etap tej współpracy zakłada założenie klubu, który będzie skupiał młodych ludzi z Zespołu Szkół nr 1 w Kołobrzegu, którzy interesują się programowaniem. Chodzi o uczniów z 1 klasy Technikum Zawodowego nr 2, które kształci w zawodzie technik informatyk.

Z pewnością udział w takich darmowych zajęciach rozwinie umiejętności młodych ludzi i ukierunkuje na przyszłość, a także pomoże podjąć ważne decyzje dotyczące ewentualnej ścieżki zawodowej. Uczniowie będą się kształcić z programowania przy fachowym wsparciu Fundacji Media 3.0.

Projekt jest współfinansowany ze środków pochodzących z Ministerstwa Cyfryzacji.

(oprac. JH)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl