STAWIAJĄ NA PROGRAMISTÓW

Szkoły kształcące młodzież zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy? To jest możliwe. Właśnie umowa między Zespołem Szkół nr 1 w Kołobrzegu a Fundacją 3.0 stała się faktem. Dzięki współpracy będzie możliwość kształcenia młodzieży z  zacięciem programistycznym, a przecież wiadomo, że ten zawód jest deficytowy i w całej Polsce programiści są pilnie poszukiwani. 

Szansę na dobrą pracę z perspektywami na przyszłość zauważyła we współpracy z Fundacją Media 3.0 dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, Katarzyna Karaźniewicz -Deczyńska. Obie instytucje podpisały umowę o współpracy. Co z niej wynika? A może lepiej zapytać, czy i jak na tej umowie skorzysta młodzież szkolna?  Otóż, uczniowie będą mogli bezpłatnie wziąć udział w projekcie, w którym rozwiną pod okiem specjalistów swoje programistyczne umiejętności. Uczniowie, którzy wezmą udział w tym przedsięwzięciu wezmą udział w warsztatach i konkursach z nagrodami, a także będą mieli dostęp do portalu www.apki.org.pl i różnych materiałów dydaktycznych.

Podpisanie umowy między tymi instytucjami dotyczy realizacji projektu „Apki ++”. Pierwszy etap tej współpracy zakłada założenie klubu, który będzie skupiał młodych ludzi z Zespołu Szkół nr 1 w Kołobrzegu, którzy interesują się programowaniem. Chodzi o uczniów z 1 klasy Technikum Zawodowego nr 2, które kształci w zawodzie technik informatyk.

Z pewnością udział w takich darmowych zajęciach rozwinie umiejętności młodych ludzi i ukierunkuje na przyszłość, a także pomoże podjąć ważne decyzje dotyczące ewentualnej ścieżki zawodowej. Uczniowie będą się kształcić z programowania przy fachowym wsparciu Fundacji Media 3.0.

Projekt jest współfinansowany ze środków pochodzących z Ministerstwa Cyfryzacji.

(oprac. JH)

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
polecane posty
Kategorie
———————————–
0
Would love your thoughts, please comment.x