Connect with us

Published

on

W powiecie kołobrzeskim są 3 miejsca, w których można uzyskać darmową pomoc prawną. Mogą na nią liczyć,
m.in.: osoby do 26., po 65. roku życia i weterani.

Bezpłatna pomoc prawna w Polsce pojawiła się z początkiem 2016 roku. To efekt wejścia w życie ustawy, która zakładała powstanie w całej Polsce sieci punktów, gdzie będzie można zasięgnąć darmowej pomocy prawnej. Chodziło nie tylko o większą dostępność do pomocy prawnej, ale także o edukowanie społeczeństwa w tym zakresie.

Chyba nie ma osób albo są w zdecydowanej mniejszości, które nie byłyby pozytywnie nastawione do projektu darmowej pomocy prawnej. Pan Kazimierz na 58 lat i od lat korzysta ze świadczeń z pomocy społecznej. Jak mówi, pomoc prawna jest potrzebna, bo nie wszystkich stać na skorzystanie z pełnopłatnej pomocy fachowców w tej dziedzinie.- To dobry pomysł, bo nikt nie wie kiedy pomoc prawna będzie mu potrzebna, a  przecież nie każdy na wszystkim się zna.- podsumowuje. I trudno się z nim nie zgodzić.

Jak w całym kraju, tak i w powiecie kołobrzeskim takie punkty, gdzie można uzyskać darmową pomoc prawną powstały. Dokładnie w 3 miejscach. Dokładne informacje, adresy i godziny przyjęć w tych punkach pomocy prawnej publikujemy pod tekstem. Z pewnością zawsze warto mieć pod ręką takie adresy. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy będziemy potrzebowali porady specjalisty od prawa. Zdaje nam się, że nas takie problemy nie dotyczą, ale jak pokazuje życie, to może się szybko zmienić. Sytuacje życiowe mogą zaskakiwać, a pamiętajmy, że nieznajomość prawa zwyczajnie szkodzi i nie zwalnia z jego respektowania.

Kto będzie mógł udać się do takiego punktu po darmową pomoc prawną? Ustawodawca przewidział, że taką formą pomocy zostaną objęte osoby do 26.roku życia, a także seniorzy, którzy skończyli 65 lat. Ponadto uprawnieni do skorzystania z takiej pomocy prawnej darmowej są także osoby fizyczne, którym przyznano świadczenie z pomocy społecznej od co najmniej roku poprzedzającego wystąpienie o pomoc prawną. Oczywiście z bezpłatnej pomocy prawnej mogą także korzystać kombatanci, weterani i osoby, które posiadają aktualną Kartę Dużej Rodziny. O taką pomoc będą się także mogły zgłosić osoby, które w wyniku wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej znalazły się w sytuacji zagrożenia lub poniosły straty.

Na jaką poradę można liczyć? Na pewno z zakresu prawa pracy, prawa karnego, cywilnego i rodzinnego, ale nie tylko. Uzyskamy bowiem odpowiedzi na pytania związane ze sprawami administracyjnymi, czy związanymi z ubezpieczeniem społecznym, czy kwestiami podatkowymi. Każda osoba, którą interesuje przygotowanie do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej na pewno także uzyska odpowiedzi na swoje pytania.

 

Co ważne, prawnik lub radca prawny, który nas przyjmie będzie mógł nam pomóc także w sporządzeniu projektu pisma sądowego. Niestety nie pomoże nam już w napisaniu pisma procesowego, np. pozwu.
Taka darmowa pomoc nie obejmuje spraw: podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej; z zakresu prawa celnego, dewizowego i handlowego; związanych z samym już prowadzeniem działalności gospodarczej.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.ms.gov.pl

w zakładce „Darmowa pomoc prawna”.

Joanna Hramitko

Darmowe porady prawne:

 

 

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl