FESTIWAL „NAGLE NAD MORZEM” ODBĘDZIE SIĘ W PODCZELU

Były wątpliwości, ale ostatecznie decyzja jest pozytywna. Tym samym mieszkańcy osiedla Podczele zgodzili się na zorganizowanie festiwalu pod tytułem „Nagle nad morzem”na terenie tutejszego lotniska.

„Nagle nad morzem”to festiwal, który nie jest komercyjny. Za to znany jest z awangardowej muzyki elektronicznej. Impreza ta odbywa się corocznie nad polskim morzem. Zazwyczaj była organizowana w Rogowie, ale organizatorzy zmienili zdanie co do tego miejsca(bagniste tereny nienadające się do biwakowania) i wskazali nową lokalizację na lotnisku właśnie w Podczelu. Zarząd podczelskiego osiedla postanowił zorganizować spotkanie, by mieszkańcy mogli porozmawiać z organizatorami i wyrazić swoje zdanie. Jak się okazało takie spotkanie było bardzo potrzebne, ponieważ mieszkańcy osiedla mieli wiele wątpliwości, a co za tym idzie pytań. Zainteresowani żywo organizacją tego festiwalu na swoim terenie mieszkańcy Podczela pytali, między innymi, o zabezpieczenie imprezy, warunki sanitarne i o kwestie związane z hałasem. Nie umknęła mieszkańcom także kwestia sprzątnięcia terenu po festiwalowych atrakcjach.

Organizatorzy zadeklarowali, że na festiwalu „Nagle nad morzem”nie powinno być więcej niż 10 tys. uczestników. Zapewniali także, że hałas nie będzie dotkliwy, a teren, na którym będzie się odbywał festiwal zostanie uprzątnięty.

Z racji tego, że raczej nic za darmo nie jest, tak jest i w przypadku organizacji tego festiwalu. Do osiedla Podczele za zgodę na organizacje koncertów ma bowiem trafić 200 tys. zł od kołobrzeskiego magistratu. Środki te mają zostać wydane na remont parkingu przy ul. Brzeskiej i Lwowskiej,  gdzie powstaną miejsca parkingowe.

Mieszkańcy ostatecznie wyrazili  zgodę na zorganizowanie festiwalu na lotnisku w Podczelu. Festiwal odbędzie się w drugiej połowie sierpnia bieżącego roku.

(oprac. JH)

0 0 votes
Article Rating

Udostępnij

Polecane wpisy
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–