Connect with us

Published

on

Były wątpliwości, ale ostatecznie decyzja jest pozytywna. Tym samym mieszkańcy osiedla Podczele zgodzili się na zorganizowanie festiwalu pod tytułem „Nagle nad morzem”na terenie tutejszego lotniska.

„Nagle nad morzem”to festiwal, który nie jest komercyjny. Za to znany jest z awangardowej muzyki elektronicznej. Impreza ta odbywa się corocznie nad polskim morzem. Zazwyczaj była organizowana w Rogowie, ale organizatorzy zmienili zdanie co do tego miejsca(bagniste tereny nienadające się do biwakowania) i wskazali nową lokalizację na lotnisku właśnie w Podczelu. Zarząd podczelskiego osiedla postanowił zorganizować spotkanie, by mieszkańcy mogli porozmawiać z organizatorami i wyrazić swoje zdanie. Jak się okazało takie spotkanie było bardzo potrzebne, ponieważ mieszkańcy osiedla mieli wiele wątpliwości, a co za tym idzie pytań. Zainteresowani żywo organizacją tego festiwalu na swoim terenie mieszkańcy Podczela pytali, między innymi, o zabezpieczenie imprezy, warunki sanitarne i o kwestie związane z hałasem. Nie umknęła mieszkańcom także kwestia sprzątnięcia terenu po festiwalowych atrakcjach.

Organizatorzy zadeklarowali, że na festiwalu „Nagle nad morzem”nie powinno być więcej niż 10 tys. uczestników. Zapewniali także, że hałas nie będzie dotkliwy, a teren, na którym będzie się odbywał festiwal zostanie uprzątnięty.

Z racji tego, że raczej nic za darmo nie jest, tak jest i w przypadku organizacji tego festiwalu. Do osiedla Podczele za zgodę na organizacje koncertów ma bowiem trafić 200 tys. zł od kołobrzeskiego magistratu. Środki te mają zostać wydane na remont parkingu przy ul. Brzeskiej i Lwowskiej,  gdzie powstaną miejsca parkingowe.

Mieszkańcy ostatecznie wyrazili  zgodę na zorganizowanie festiwalu na lotnisku w Podczelu. Festiwal odbędzie się w drugiej połowie sierpnia bieżącego roku.

(oprac. JH)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl