Connect with us

Published

on

Były wątpliwości, ale ostatecznie decyzja jest pozytywna. Tym samym mieszkańcy osiedla Podczele zgodzili się na zorganizowanie festiwalu pod tytułem „Nagle nad morzem”na terenie tutejszego lotniska.

„Nagle nad morzem”to festiwal, który nie jest komercyjny. Za to znany jest z awangardowej muzyki elektronicznej. Impreza ta odbywa się corocznie nad polskim morzem. Zazwyczaj była organizowana w Rogowie, ale organizatorzy zmienili zdanie co do tego miejsca(bagniste tereny nienadające się do biwakowania) i wskazali nową lokalizację na lotnisku właśnie w Podczelu. Zarząd podczelskiego osiedla postanowił zorganizować spotkanie, by mieszkańcy mogli porozmawiać z organizatorami i wyrazić swoje zdanie. Jak się okazało takie spotkanie było bardzo potrzebne, ponieważ mieszkańcy osiedla mieli wiele wątpliwości, a co za tym idzie pytań. Zainteresowani żywo organizacją tego festiwalu na swoim terenie mieszkańcy Podczela pytali, między innymi, o zabezpieczenie imprezy, warunki sanitarne i o kwestie związane z hałasem. Nie umknęła mieszkańcom także kwestia sprzątnięcia terenu po festiwalowych atrakcjach.

Organizatorzy zadeklarowali, że na festiwalu „Nagle nad morzem”nie powinno być więcej niż 10 tys. uczestników. Zapewniali także, że hałas nie będzie dotkliwy, a teren, na którym będzie się odbywał festiwal zostanie uprzątnięty.

Z racji tego, że raczej nic za darmo nie jest, tak jest i w przypadku organizacji tego festiwalu. Do osiedla Podczele za zgodę na organizacje koncertów ma bowiem trafić 200 tys. zł od kołobrzeskiego magistratu. Środki te mają zostać wydane na remont parkingu przy ul. Brzeskiej i Lwowskiej,  gdzie powstaną miejsca parkingowe.

Mieszkańcy ostatecznie wyrazili  zgodę na zorganizowanie festiwalu na lotnisku w Podczelu. Festiwal odbędzie się w drugiej połowie sierpnia bieżącego roku.

(oprac. JH)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl