Connect with us

Published

on

Meteorolodzy ostrzegają-jest ślisko i trzeba uważać. Według prognoz synoptyków marznący deszcz utrzyma się do soboty. Na tzw. „szklankę” muszą uważać nie tylko kierowcy, ale i piesi, bo na chodnikach w wielu miejscach jest dramat.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej od kilku dni ostrzega przed gołoledzią. W całym kraju częściej zdarzają się stłuczki, ale dochodzi też do karamboli, czy wypadków. Niebezpiecznej sytuacji nie polepszają też sami kierowcy, którzy mimo powtarzanych do znudzenia ostrzeżeń policji, nadal wsiadają za kółko pod wpływem alkoholu. Na skutki takich nieodpowiedzialnych zachowań nie trzeba długo czekać. Co chwila media podają, że w jakiejś części kraju doszło do kolejnej stłuczki, wypadku.

Niestety nie jest wcale lepiej na ulicach powiatu kołobrzeskiego. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych lokalni kierowcy nie poprawiają bezpieczeństwa swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem na drogach powiatowych.  W miniony  weekend kierowcy niechlubnie się „popisali”.  Do zatrzymania pierwszego delikwenta doszło na ulicy Krzywoustego. Jadący Mercedesem 58-letni mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego miał w organizmie 0,6 promila alkoholu.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany na ulicy Jedności Narodowej. W tym przypadku 42-latek też jechał na podwójnym gazie. Było to jednak wykroczenie.

Tymczasem w Zieleniewie na ulicy Malinowej zatrzymano mieszkańca Drzonowa, który jechał Volkswagenem. Ten kierowca nie dość, że miał ponad promil alkoholu w organizmie, to na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Miniony weekend zaowocował także jeszcze jednym zatrzymaniem. Tym razem jednak kierowca nie był pod wpływem alkoholu, ale podczas kontroli okazało się, że prowadzący Audi na ulicy Młyńskiej ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i najwidoczniej o tym zapomniał, ewentualnie nic sobie nie robił z zakazu. Teraz będzie miał powód do refleksji na ten temat.

Ostrzeżenia synoptyków są jasne. Do soboty powinna utrzymać się gołoledź na drogach i chodnikach. Warto zatem uważać, bo „Lepiej zapobiegać, niż leczyć”.

(oprac. JH)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
1 Comment
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Renia
Renia
4 lat temu

Moj brat zginął 6 grudnia,w mikołajki.Złapał wtedy pierwszy przymrozek,nawet śnigu nie było i nie jechał szybko.Więc faktycznie trzeba uważać na śliskiej drodze,bo niewiele trzeba żeby stało się jakieś nieszczęście.A życie jest tylko jedno

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl