Historia z życia wzięta Informacje z Kołobrzegu z powiatu

HOKOWI WIĘZIENIE NIESTRASZNE

Marek Hok, kołobrzeski poseł Platformy Obywatelskiej na wieść o tym, że za blokowanie sali plenarnej w Sejmie politykom, którzy brali w tym udział może grozić kara więzienia odpowiedział ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi… na profilu społecznościowym. Jak zareagował kołobrzeski polityk?

Parlamentarny pat przypomnijmy zakończył się po niemal miesięcznym blokowaniu sali plenarnej przez niektóre ugrupowania opozycyjne(PO, Nowoczesną). Politycy Platformy Obywatelskiej jednak niedawno zawiesili swój protest, szumnie nazywany przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego ” próbą puczu”.

Oliwy do ognia konfliktu dolał Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, który w jednym z wywiadów powiedział, że posłowie czynnie biorący udział w blokowaniu sejmowej sali mogą zostać za to ukarani. Zdaniem jednego z kluczowych polityków Prawa i Sprawiedliwości, niepokornym posłom opozycji za uniemożliwianie pracy rządowi mogłoby grozić nawet do 10 lat więzienia.

Nie trzeba było czekać długo na odpowiedź Marka Hoka, posła PO z Kołobrzegu, który na swoim facebookowym profilu napisał, że ani on, ani jego koleżanki i koledzy parlamentarzyści PO nie boją się straszenia dziesięcioletnim wyrokiem więzienia. Sam nawet zaproponował inne możliwe konsekwencje, jak na przykład zabranie wynagrodzenia posłom, którzy brali udział w proteście. Zaznaczył jednak stanowczo, że : ” Nie zabierzecie Polakom godności, praworządności, swobód obywatelskich! Dziękuję wszystkim za wsparcie naszego protestu w Sejmie. Protest zawieszony ale nie zakończony. PiS-owi nadal uważnie patrzymy na ręce!”.

Czas pokaże, jakie dalsze kroki podejmie nazywana przez ugrupowanie rządzące “totalną opozycją”. Na razie daje się odczuć spadek poparcia dla opozycji z powodu kłopotów w Komitecie Obrony Demokracji w związku z problematycznymi rozliczeniami faktur Mateusza Kijowskiego, lidera tego ruchu społecznego, który przecież ramię w ramię wspierał Platformę Obywatelską i Nowoczesną w proteście sejmowym. Na pewno na wizerunek całej opozycji nie wpływają pozytywnie także ostatnie wydarzenia związane z wyjazdem zagranicznym lidera Nowoczesnej, Ryszarda Petru. Obserwatorzy czekają na kolejne działania opozycji, a tymczasem TVP 1 w cotygodniowym “Magazynie Śledczym Anity Gargas” z niezwykłą konsekwencją “punktują” działania byłej koalicji rządzącej PO-PSL.

(oprac. JH)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o