Connect with us

Published

on

Marek Hok, kołobrzeski poseł Platformy Obywatelskiej na wieść o tym, że za blokowanie sali plenarnej w Sejmie politykom, którzy brali w tym udział może grozić kara więzienia odpowiedział ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi… na profilu społecznościowym. Jak zareagował kołobrzeski polityk?

Parlamentarny pat przypomnijmy zakończył się po niemal miesięcznym blokowaniu sali plenarnej przez niektóre ugrupowania opozycyjne(PO, Nowoczesną). Politycy Platformy Obywatelskiej jednak niedawno zawiesili swój protest, szumnie nazywany przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego ” próbą puczu”.

Oliwy do ognia konfliktu dolał Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, który w jednym z wywiadów powiedział, że posłowie czynnie biorący udział w blokowaniu sejmowej sali mogą zostać za to ukarani. Zdaniem jednego z kluczowych polityków Prawa i Sprawiedliwości, niepokornym posłom opozycji za uniemożliwianie pracy rządowi mogłoby grozić nawet do 10 lat więzienia.

Nie trzeba było czekać długo na odpowiedź Marka Hoka, posła PO z Kołobrzegu, który na swoim facebookowym profilu napisał, że ani on, ani jego koleżanki i koledzy parlamentarzyści PO nie boją się straszenia dziesięcioletnim wyrokiem więzienia. Sam nawet zaproponował inne możliwe konsekwencje, jak na przykład zabranie wynagrodzenia posłom, którzy brali udział w proteście. Zaznaczył jednak stanowczo, że : ” Nie zabierzecie Polakom godności, praworządności, swobód obywatelskich! Dziękuję wszystkim za wsparcie naszego protestu w Sejmie. Protest zawieszony ale nie zakończony. PiS-owi nadal uważnie patrzymy na ręce!”.

Czas pokaże, jakie dalsze kroki podejmie nazywana przez ugrupowanie rządzące „totalną opozycją”. Na razie daje się odczuć spadek poparcia dla opozycji z powodu kłopotów w Komitecie Obrony Demokracji w związku z problematycznymi rozliczeniami faktur Mateusza Kijowskiego, lidera tego ruchu społecznego, który przecież ramię w ramię wspierał Platformę Obywatelską i Nowoczesną w proteście sejmowym. Na pewno na wizerunek całej opozycji nie wpływają pozytywnie także ostatnie wydarzenia związane z wyjazdem zagranicznym lidera Nowoczesnej, Ryszarda Petru. Obserwatorzy czekają na kolejne działania opozycji, a tymczasem TVP 1 w cotygodniowym „Magazynie Śledczym Anity Gargas” z niezwykłą konsekwencją „punktują” działania byłej koalicji rządzącej PO-PSL.

(oprac. JH)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawostki

Rejsy Żaglowcem Bonawentura

Published

on

Rejsy Żaglowcem Bonawentura

Wakacje lub urlop to najczęściej jedyny czas w roku, gdy możemy pozwolić sobie na prawdziwy odpoczynek i relaks. Warto zaplanować ten czas świadomie i w szczególny sposób, aby relaks był efektywny i satysfakcjonujący. Sposobów na odpoczynek jest wiele i należy wybierać je wedle własnych upodobań i preferencji odnośnie spędzania swojego wolnego czasu.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

bądź aktywny

Kwas alfa liponowy- czym jest i jak działa na organizm?

Published

on

kobietachodzacapogorach

Czy słyszałeś kiedykolwiek o kwasie alfa liponowym? A może obił Ci się o uszy coraz popularniejszy skrót ALA? Wielu znanych producentów suplementów diety decyduje się na poszerzenie swej dotychczasowej oferty produktów o certyfikowany wyrób bazujący właśnie na tym składniku. Rozległy wachlarz specjalistycznych preparatów z ALA w roli głównej można znaleźć między innymi na stronie witaminyswanson.pl. Co takiego znajduje się w tym kwasie, że jest on zalecany do uwzględnienia w codziennym jadłospisie każdego z nas?

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Ciekawostki

MOMO Challenge 2018. Na czym polega, makabryczna gra POLICJA OSTRZEGA

Published

on

MOMO Challenge 2018.

MOMO Challenge 2018. Na czym polega, makabryczna gra POLICJA OSTRZEGA 7.10.2018 ZASADY GRY Rodzice, uważajcie na swoje dzieci!. MOMO Challenge 2018. Na czym polega, makabryczna gra? POLICJA OSTRZEGA 7.10.2018 ZASADY GRY Rodzice, uważajcie na swoje dzieci!. Zapraszam do przeczytania tego artykułu, który pokaże wiele niebezpieczeństw na temat tej gry.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl