Connect with us

Published

on

Przechodzimy obok nich i często nie wiedzieć czemu uważamy, że potrzebują naszej pomocy. Ptactwo, bo o nim mowa świetnie sobie radzi zimą. Jeśli już chcemy dokarmiać, to tak żeby nie zaszkodzić, bo chyba nie o to chodzi. Czym więc karmić, żeby faktycznie pomóc? Kołobrzeski magistrat chyba znalazł na to sposób…

Ornitolodzy alarmują, że dokarmianie chlebem ptactwa może uszkodzić ich przewód pokarmowy. Zamiast szkodzić, lepiej wcale nie karmić.

 

Skoro kilkuletnie starania kołobrzeskiego magistratu nie zniechęciły ludzi do dokarmiania ptaków, urzędnicy postanowili …rozdawać jedzenie, którym ptaki dokarmiać można. I to w dodatku za darmo takie ptasie jedzonko można wziąć. Na wynos oczywiście. Co zatem jest w ptasim menu?

Chodzi o specjalne kulki, pełnowartościowy pokarm dla ptaków. Nie mamy informacji, co dokładnie wchodzi w skład takiej ptasiej kulki, ani czy są jakieś jej rodzaje i smaki, ale wiemy, że to leśnicy przekazali kulki dla ptaków urzędnikom. Każdy więc, kto będzie chciał zdrowo dokarmić ptaki będzie mógł to zrobić. Wystarczy przespacerować się tylko do  kołobrzeskiego ratusza, grzecznie poprosić i dostaniemy ptasie jedzenie. Potem można je porozwieszać w miejskich parkach, w swoim ogrodzie albo na swoim balkonie. Miłośnicy ptaków będą mogli podejrzeć ptaki podczas konsumpcji, a nawet zrobić jakieś niepowtarzalne zdjęcie.

Ptasie jedzenie jest do odebrania w kołobrzeskim Urzędzie Miasta, w pokoju nr 101. Liczba kul pokarmowych ograniczona, więc należy się spieszyć.

(oprac. JH)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Uwaga na maile Bnp Paribas Bank

Published

on

Bnpparibas Bank

Oszuści znowu rozsyłają fałszywe maile tym razem podszywają się pod Bnp Paribas Bank.

(więcej…)

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

felietony

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Published

on

Jak naprawić przeciekający dach bez zmiany pokrycia?

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale przeciekający dach nie zawsze wymaga zmiany całego pokrycia, tylko jego naprawy. Oczywiście jest to znacznie mniej kosztowne, a co najważniejsze można to zrobić w stosunkowo łatwy i szybki sposób. Nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności, dlatego też powinien sobie z tym poradzić absolutnie każdy. Naprawa przeciekającego dachu nie jest, aż tak bardzo skomplikowanym zadaniem.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Kołobrzeg

Na S6 ciężarówka uderzyła w samochód straży pożarnej

Published

on

Na S6 ciężarówka wpadła w wóz straży pożarnej

W przestrzeni Stramnicy trafiło do porównania z udziałem wozu kołobrzeskich strażaków.

Na trasie S6 w samochód warty miał wjechać inny pojazd. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja:

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało. 60-letni kierowca ciężarówki został ukarany 500 zł mandatem

5 1 vote
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl