PTAKI DOKARMIAĆ MOŻNA, ALE TYLKO ROZSĄDNIE

Przechodzimy obok nich i często nie wiedzieć czemu uważamy, że potrzebują naszej pomocy. Ptactwo, bo o nim mowa świetnie sobie radzi zimą. Jeśli już chcemy dokarmiać, to tak żeby nie zaszkodzić, bo chyba nie o to chodzi. Czym więc karmić, żeby faktycznie pomóc? Kołobrzeski magistrat chyba znalazł na to sposób…

Ornitolodzy alarmują, że dokarmianie chlebem ptactwa może uszkodzić ich przewód pokarmowy. Zamiast szkodzić, lepiej wcale nie karmić.

 

Skoro kilkuletnie starania kołobrzeskiego magistratu nie zniechęciły ludzi do dokarmiania ptaków, urzędnicy postanowili …rozdawać jedzenie, którym ptaki dokarmiać można. I to w dodatku za darmo takie ptasie jedzonko można wziąć. Na wynos oczywiście. Co zatem jest w ptasim menu?

Chodzi o specjalne kulki, pełnowartościowy pokarm dla ptaków. Nie mamy informacji, co dokładnie wchodzi w skład takiej ptasiej kulki, ani czy są jakieś jej rodzaje i smaki, ale wiemy, że to leśnicy przekazali kulki dla ptaków urzędnikom. Każdy więc, kto będzie chciał zdrowo dokarmić ptaki będzie mógł to zrobić. Wystarczy przespacerować się tylko do  kołobrzeskiego ratusza, grzecznie poprosić i dostaniemy ptasie jedzenie. Potem można je porozwieszać w miejskich parkach, w swoim ogrodzie albo na swoim balkonie. Miłośnicy ptaków będą mogli podejrzeć ptaki podczas konsumpcji, a nawet zrobić jakieś niepowtarzalne zdjęcie.

Ptasie jedzenie jest do odebrania w kołobrzeskim Urzędzie Miasta, w pokoju nr 101. Liczba kul pokarmowych ograniczona, więc należy się spieszyć.

(oprac. JH)

0 0 votes
Article Rating

Popularne

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kategorie
———————————–