Connect with us

Published

on

Przechodzimy obok nich i często nie wiedzieć czemu uważamy, że potrzebują naszej pomocy. Ptactwo, bo o nim mowa świetnie sobie radzi zimą. Jeśli już chcemy dokarmiać, to tak żeby nie zaszkodzić, bo chyba nie o to chodzi. Czym więc karmić, żeby faktycznie pomóc? Kołobrzeski magistrat chyba znalazł na to sposób…

Ornitolodzy alarmują, że dokarmianie chlebem ptactwa może uszkodzić ich przewód pokarmowy. Zamiast szkodzić, lepiej wcale nie karmić.

 

Skoro kilkuletnie starania kołobrzeskiego magistratu nie zniechęciły ludzi do dokarmiania ptaków, urzędnicy postanowili …rozdawać jedzenie, którym ptaki dokarmiać można. I to w dodatku za darmo takie ptasie jedzonko można wziąć. Na wynos oczywiście. Co zatem jest w ptasim menu?

Chodzi o specjalne kulki, pełnowartościowy pokarm dla ptaków. Nie mamy informacji, co dokładnie wchodzi w skład takiej ptasiej kulki, ani czy są jakieś jej rodzaje i smaki, ale wiemy, że to leśnicy przekazali kulki dla ptaków urzędnikom. Każdy więc, kto będzie chciał zdrowo dokarmić ptaki będzie mógł to zrobić. Wystarczy przespacerować się tylko do  kołobrzeskiego ratusza, grzecznie poprosić i dostaniemy ptasie jedzenie. Potem można je porozwieszać w miejskich parkach, w swoim ogrodzie albo na swoim balkonie. Miłośnicy ptaków będą mogli podejrzeć ptaki podczas konsumpcji, a nawet zrobić jakieś niepowtarzalne zdjęcie.

Ptasie jedzenie jest do odebrania w kołobrzeskim Urzędzie Miasta, w pokoju nr 101. Liczba kul pokarmowych ograniczona, więc należy się spieszyć.

(oprac. JH)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading
Click to comment
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski z zarzutami

Prokutor Michał Lorenc potwierdził, że staroście Tomaszowi Tamborskiemu zostały postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym. Jeszcze rano podawano informację, że „trwają intenstywne działania śledczych”, a „ sprawa jest rozwojowa”. Czy będą kolejne zatrzymania?
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Artykuł Miesiąca

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

Published

on

Afera w Kołobrzegu! Starosta i znany architekt zatrzymani. W akcji funkcjonariusze CBA

czwartek w godzinach popołudniowych miało dojść do zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne starosty Tomasza Tamborskiego. To nieoficjalne informacje, które stanowią jednak na tę chwilę, wśród polityków i urzędników, tajemnicę poliszynela – wiadomo również, że część urzędników Starostwa Powiatowego jest przesłuchiwana, urząd został przeszukany, a dzisiaj ma również zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej w związku z tą sprawą. Oficjalnie Tomasz Tamborski jest na urlopie do 20 października.

(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Aktulności

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Published

on

Starosta Tomasz Tamborski zatrzymany

Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że starosta Tomasz Tamborski został zatrzymany przez CBA w ramach tego samego śledztwa, w toku którego zatrzymano wójta gminy Włodzimierza Popiołka i architekta będącego szefem gminnej komisji architektoniczno – urbanistycznej. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne. Rozmawialiśmy z mecenasem reprezentującym starostę i wójta: – W mojej opinii zarzuty kierowane wobec moich klientów są absurdalne. Oczywiście nie przyznają się do winy.
(więcej…)

0 0 votes
Article Rating
Continue Reading

Popularne

Copyright © 2021 ale24.pl